Konkurss "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020"

Paziņos konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” titula ieguvēju

Šajā vasarā jau esam uzzinājuši, kuras Latvijā ir trīs aktīvākās darbā ar jaunatni pašvaldības. Zinām, kuras ir sešas drosmīgākās. Un nu, savelkot kopā skatītāju un konkursa komisijas vērtējumu uzzināsim kura kļūs par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2020.

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 2019. gada 10. augustā plkst. 15.00 Ikšķilē, jauniešu festivāla "IK fests 2019" ietvaros.

Konkursa uzvarētājs visa gada garumā kļūs par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem. Sestdien svinīgajā ceremonijā uzvarētājs saņems goda plāksni ar uzrakstu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” un ceļojošo kausu ar uzrakstu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta”.

 

Tiek izsludināts konkurss "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020"

Vai Tavā pašvaldībā notiek aktīvs darbs ar jaunatni? Vai Tavā pilsētā vai novadā ir aktīvi, radoši un mērķtiecīgi jaunieši? Ja atbilde ir jā, tad piesaki savu pašvaldību konkursam “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020”.

Konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” (turpmāk – konkurss) mērķis ir noteikt vienu pašvaldību vai divu pašvaldību apvienību, kas 2020.gadā uzņemsies pildīt Latvijas Jauniešu galvaspilsētas lomu.

Konkurss tiek organizēts piekto gadu, lai:

  • popularizētu darbu ar jaunatni pašvaldību vidū;
  • stiprinātu pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu;
  • turpinātu iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni;
  • paaugstinātu darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju, kas organizē darbu ar jaunatni prestižu;
  • veicinātu jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

 

Pieteikums konkursam jāiesniedz līdz 2019.gada 28.jūnijam, nosūtot to elektroniski uz e-pastu jaunatneslietas@izm.gov.lv. Pieteikumam dalībai konkursā jāpievieno arī šim konkursam jauniešu izstrādātu video vizītkarti par pašvaldību (video garums līdz 3 minūtēm, titros iekļaujot informāciju par video autoriem, filmētājiem, montāžu), norādot saiti uz izveidoto video vizītkarti par pašvaldību tīmekļa vietnē www.youtube.com vai www.vimeo.com

 “Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2020” statusa ieguvēja noteikšanā tiks ņemts vērā žūrijas vērtējums un sabiedrības balsojuma rezultāti.

Konkursa uzvarētāja paziņošanas pasākums notiks Starptautiskajā Jaunatnes dienā 2019.gada 10. augustā,  Ikšķiles novadā, kas kopā ar Olaines novadu 2019. gadā nes titulu Latvijas Jauniešu galvaspilsēta.

Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar konkursa uzvarētāju 2020.gadā organizēs šādus pasākumus konkursa uzvarētāja pašvaldībā:

1. Darbā ar jaunatni iesaistīto personu no nevalstiskām organizācijām un pašvaldībām no visas Latvijas pieredzes apmaiņas semināru 2020.gada 2. ceturksnī;

2. Starptautiskās Jaunatnes dienas pasākumu un 2021.gada konkursa uzvarētāja paziņošanas pasākumu 2020.gada 12.augustā;

Konkursu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Konkursa pieteikuma anketas pieejamas mājas lapā jaunatneslietas.lv sadaļā Latvijas Jauniešu galvaspilsēta.

Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM