IZM Jaunatnes lietas
Dalīties:
Share icon

Sākas pieteikšanās konkursā par Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2020 titulu

Sākas pieteikšanās konkursā par Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2020 titulu

Tavā pašvaldībā notiek aktīvs darbs ar jaunatni? Tavas pilsētas vai novada jaunieši ir aizrautīgi, radoši un mērķtiecīgi? Ja atbilde ir jā, tad piesaki savu pašvaldību cīņā par “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” titulu. Konkursā noteiks, kura pašvaldība kļūs par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem.

Lai popularizētu darbu ar jaunatni pašvaldību vidū un veicinātu jauniešu iesaistīšanos sabiedriskajos procesos, Izglītības un zinātnes ministrija jau piekto gadu rīko konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020”. Konkursa mērķis ir arī stiprināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu un paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju prestižu.

Līdz šā gada 28. jūnijam konkursā var pieteikt pašvaldību vai divu pašvaldību apvienību. Pieteikumus var iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu jaunatneslietas@izm.gov.lv. Konkursa nolikumu un pieteikuma anketa pieejama http://jaunatneslietas.lv/content/konkurss-latvijas-jauniesu-galvaspilseta-2020. Pieteikumam jāpievieno arī šim konkursam jauniešu izstrādātu video vizītkarti par pašvaldību (video garums līdz 3 minūtēm, titros iekļaujot informāciju par video autoriem, filmētājiem, montāžu), norādot saiti uz izveidoto video vizītkarti par pašvaldību tīmekļa vietnē www.youtube.com vai www.vimeo.com.

“Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2020” statusa ieguvēja noteikšanā tiks ņemts vērā žūrijas vērtējums un sabiedrības balsojuma rezultāti. Konkursa uzvarētāja paziņošana notiks Starptautiskajai Jaunatnes dienai veltītā pasākumā šā gada 10.augustā,  Ikšķiles novadā, kas kopā ar Olaines novadu 2019.gadā nes titulu Latvijas Jauniešu galvaspilsēta.

Konkursā uzvarējušajā pašvaldībā Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā jauno titula ieguvēju 2020.gadā rīkos šādus pasākumus:

  • Darbā ar jaunatni iesaistīto personu no nevalstiskām organizācijām un pašvaldībām no visas Latvijas pieredzes apmaiņas semināru;
  • Starptautiskās Jaunatnes dienas pasākumu un 2021.gada konkursa uzvarētāja paziņošanas pasākumu 2020.gada 12.augustā.
  •  Konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2020” uzvarētāju un nominantu godināšanas pasākumu 2020.gada 4.ceturksnī.

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM