Jauniešu garantijas pasākumi

JG_skrejlapa_silver_720px.pngKā iegūt jaunu profesiju gada vai pusotra gada laikā? Veido savas dzīves plānu ar Jauniešu garantiju! Ja esi 17 līdz 29 gadus vecs, izvēlies kādu no 100 profesijām, piesakies profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā un mācies bez maksas! Saņem stipendiju līdz 115 eiro mēnesī, apmaksātu dienesta viesnīcu un praksi pie darba devēja. 

 

 

 

Jūnijā sākusies uzņemšana Jauniešu garantijas izglītības programmās, kurās gada vai pusotra gada laikā bez maksas var iegūt darba tirgū pieprasītu profesiju. Mācības rudenī aicina uzsākt 37 profesionālās izglītības iestādes, piedāvājot apgūt turpat 100 dažādas profesijas.

 

“Projekts Jauniešu garantija sniedz iespēju sadarbībā ar darba devējiem bez maksas iegūt profesiju. Turklāt to var izdarīt ātri - gada vai pusotra gada laikā, jo jaunieši apgūst tikai profesionālos mācību priekšmetus. Piedāvāto profesiju klāsts ir ļoti bagāts - atliek vien izvēlēties, kura no tām uzrunā. Projektu īstenojam kopš 2014.gada, un šobrīd jau 2084 audzēkņi ir ieguvuši profesiju,” atklāj Valsts izglītības attīstības aģentūras Profesionālās izglītības projektu departamenta direktore Elīna Purmale – Baumane.

 

Lai bez maksas iegūtu profesiju kādā no Jauniešu garantijas izglītības programmām, jaunietim jābūt vecumā no 17 līdz 29 gadiem ar pamatskolas, vidusskolas vai vidējo profesionālo izglītību. Piedāvātās iespējas var izmantot arī tie, kas strādā algotu darbu vai ir pašnodarbināti. Pieteikties mācībām aicināti arī vakarskolu audzēkņi un jaunieši, kas iegūst vidējo izglītību tālmācībā vai studē nepilna laika studiju programmās augstskolās, kā arī jaunās māmiņas.

 

Mācības Jauniešu garantijā ļauj saņemt dažāda veida atbalstu, tai skaitā stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī. Audzēknim tiek nodrošināti nepieciešamie mācību līdzekļi, bezmaksas dzīvošana dienesta viesnīcā un karjeras atbalsta pasākumi. Mācības ietver 15 nedēļu ilgu kvalifikācijas praksi, kuras laikā tiek apmaksāti ceļa izdevumi un naktsmītne, ja tas pamatoti nepieciešams.

 

Līdzšinējā pieredze liecina, ka jauniešus īpaši interesē mācības tādās profesijās kā pavārs, frizieris, vizāžists, lietvedis, grāmatvedis, zobārsta asistents un automehāniķis.  Izglītības iestādes gaida pieteikumus arī profesionālās izglītības programmās, kurās gatavo ofseta iespiedējus, poligrāfijas ražošanas tehniķus, kā arī loģistikas darbiniekus, pārtikas produktu ražošanas tehniķus un gaļas produktu izgatavotājus. Apgūt var arī tādas darba tirgū pieprasītas būvniecības nozares specialitātes kā namdaris, betonētājs un citas profesijas.

 

Atsevišķās Jauniešu garantijas mācību programmās izglītības iestādes īsteno darba vidē balstītas mācības. Tas ir mācību modelis, kurā jaunietis vairāk nekā pusi mācību laika pavada reālā darba vidē pie darba devēja, nevis skolas solā.

 

Dokumentus izvēlētajā profesionālās izglītības iestādē var iesniegt līdz mācību sākumam 1. septembrī. Ar uzņemšanas noteikumiem un profesijām var iepazīties VIAA mājaslapā - www.viaa.gov.lv/jauniesugarantija.

 

Projekta Jauniešu garantija aktivitāte “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” tiek finansēta ar ES Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas un Eiropas Sociālā fonda atbalstu, kā arī no Latvijas valsts budžeta.

 

Papildu informācija: Kristīne Keiča

VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67785461, 28628088

 

Ir noslēdzies Eiropas Sociālā fonda (projekta „Jauniešu garantijas” pasākums „Atbalsts pašnodarbinātības vai uzņēmējdarbības uzsākšanai”, kura mērķis bija sniegt konsultatīvus un finanšu atbalsta pasākumus, kas palīdz jauniešiem uzsākt komercdarbību vai pašnodarbinātību un veiksmīgi darboties izvēlētajā jomā ne mazāk kā divus gadus.

 

Kopā 2016.gadā ES fondu projekta „Jauniešu garantijas” pasākuma ”Atbalsts pašnodarbinātības vai uzņēmējdarbības uzsākšanai” ietvaros atbalstīti 40 biznesa plāni.

 

Pārstāvētākās nozares ir pārtikas produktu un dzērienu ražošana un ēdināšana, skaistumkopšana un veselība. Kā arī populārākās biznesa idejas tiek realizētas interjera un dizaina priekšmetu ražošanā, apģērbu un aksesuāru ražošanā, rotaļlietu ražošanā u.c. nozarēs.

 

Pasākumā tika iesaistīti Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētie jaunieši bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kuriem ir profesionālā vai augstākā izglītību uzņēmējdarbības, biznesa vadības vai citā tām pielīdzināmā jomā vai jomā, kurā plānots uzsākt komercdarbību vai pašnodarbinātību.

 

Pasākuma laikā jaunieši bezdarbnieki saņēma nepieciešamo palīdzību un atbalstu uzņēmējdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai - konsultācijas biznesa plāna sagatavošanai, izstrādāšanai un īstenošanai, komercdarbības dotāciju biznesa plāna īstenošanai – līdz EUR 3000 un pirmajos sešos mēnešos dotāciju valstī noteiktās minimālās darba algas apmērā.

 

 

28 54b5015ed3f273 07189484

Par citiem jauniešu nodarbinātības un karjeras jautājumiem un iespējām lasi Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā.

Dalīties: