Atklātā projektu konkursa “Pretendentu atlase dalībai jaunatnes lietu speciālistu mācībās” rezultāti

Kopš 2009.gada Izglītības un zinātnes ministrija organizē jaunatnes lietu speciālistu mācības atbilstoši 2008.gada 16.decembrī apstiprināto Ministru kabineta noteikumiem Nr. 1047 „Jaunatnes lietu speciālistu apmācības kārtība". Noteikumi paredz, ka, lai iegūtu tiesības strādāt par jaunatnes lietu speciālistu un profesionālo pienākumu veikšanai nepieciešamās zināšanas un prasmes, jaunatnes lietu speciālists divu gadu laikā no dienas, kad viņš ir pieņemts darbā, apgūst jaunatnes lietu speciālista apmācības programmu ne mazāk kā 80 akadēmisko stundu apjomā. Apmācības programmas ietvaros jaunatnes lietu speciālistiem ir jāapgūst pedagoģija, psiholoģija, jauniešu veselības jautājumi, komercdarbības, tiesību, komunikācijas un jaunatnes politikas pamati, projektu vadība, vides zinību pamati un jauniešu neformālā izglītība.

Šogad apmācības uzsāks 25 personas, kas strādā par jaunatnes lietu speciālistiem vai ir darbā ar jaunatni iesaistītā persona. Jaunatnes lietu speciālistu mācību programmu (10 semināri) īsteno nodibinājums “Baltijas reģionālais fonds”. Mācībām apstiprināti šādi pretendenti:

Nr.

Vārds, Uzvārds

Pārstāvētā pašvaldība

1.

Ieva Upesleja

Tukuma novads

2.

Antra Austriņa- Seņkāne

Mālpils novads

3.

Ilze Fišmeistere

Brocēnu novads

4.

Sintija Sprinģe

Pāvilostas novads

5.

Santa Matisāne

Daugavpils novads

6.

Anna Īviņa

Liepājas pilsēta

7.

Aleksandrs Ivanovs

Daugavpils pilsēta

8.

Ilze Dreimane

Iecavas novads

9.

Dagnija Rjapolova

Mārupes novads

10.

Linda Ķaukule

Vecpiebalgas novads

11.

Zita Bērziņa

Lielvārdes novads

12.

Ance Tīmane

Aizputes novads

13.

Ieva Kaltniece

Kuldīgas novads

14.

Selga Skrastiņa

Priekuļu novads

15.

Milāna Loča

Daugavpils novads

16.

Laima Tiļļa

Saldus novads

17.

Santa Tuherma

Ozolnieku novads

18.

Elīna Krieviņa

Priekuļu novads

19.

Dina Sjomkāne

Rēzeknes novads

20.

Jurgita Bareika

Jēkabpils novads

21.

Inga Grizāne

Alūksnes novads

22.

Gundars Putniņš

Naukšēnu novads

23.

Austra Niķe

Viesītes novads

24.

Rita Dreiže

Nīcas novads

25.

Solvita Binovska

Ludzas novads

Jaunatnes lietu speciālists veic darbu ar jaunatni, sadarbojoties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām, izstrādā priekšlikumus jaunatnes politikas pilnveidei, īsteno un koordinē informatīvus un izglītojošus pasākumus, projektus un programmas jaunatnes politikas jomā, sekmē jauniešu pilsonisko audzināšanu, veicina jauniešu brīvprātīgo darbu un līdzdalību lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē, konsultē jauniešus jaunatnes politikas jomā, tajā skaitā par pasākumu, projektu un programmu izstrādi un īstenošanu, kā arī veicina jauniešu personības attīstību.

Lielākoties jaunatnes lietu speciālisti strādā pilsētas vai novada domē vai pašvaldības jauniešu centrā. Bieži vien jaunatnes lietu speciālista pārraudzībā pašvaldībā darbojas jauniešu dome, jaunatnes lietu konsultatīvā komisija, lai nodrošinātu jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesā, kā arī veicinātu starpnozaru sadarbību jaunatnes jomā vietējā pašvaldībā.

Informāciju sagatavoja:
Alma Brinkmane
Izglītības un Zinātnes ministrijas
Politikas un iniciatīvu departamenta
pārvaldes vecākā referente
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tel. 67047952

Dalīties: