Jaunieši vācu valodā debatēs par krievu valodu kā pirmo svešvalodu Latvijas skolās

Kritiski diskutēt par kādu tematu, rast “par” un “pret” argumentus un tos pārliecinoši noformulēt – šādas prasmes apguvuši četri labākie vācvalodīgā retorikas konkursa “Pasaules jaunatne debatē”   dalībnieki. 2017. gada 26. aprīlī konkursa nacionālajā finālā viņi sacentīsies par uzvarētāja titulu, debatējot par jautājumu “Vai Latvijas skolās arī krievu valoda jānosaka kā pirmā svešvaloda?”.

Nacionālais fināls ir konkursa centrālais notikums visās projektā iesaistītajās valstīs – Latvijā, Čehijā, Igaunijā, Krievijā, Lietuvā, Polijā, Slovākijā, Slovēnijā, Ukraina un Ungārijā. Latvijā šajā mācību gadā projektā “Pasaules jaunatne debatē” iesaistījušies ap divsimt skolēnu no sešām skolām. Mācību stundās vai debašu grupās viņi apguvuši debatēšanas prasmi vācu valodā. Četri konkursa finālisti tika noskaidroti vairākās debašu kārtās skolu un valsts mērogā.  Latvijas fināla uzvarētājs un otrās vietas ieguvējs piedalīsies konkursa XI Starptautiskajā finālā, kas 2017. gada septembrī notiks Tallinā.

Konkurss “Pasaules jaunatne debatē” Centrālās un Austrumeiropas vidusskolās notiek kopš 2005. gada. Pa šo laiku projektā iesaistījušās jau desmit valstis.Projekts stiprina debates kā demokrātisku diskusiju instrumentu un sekmē aktīvu daudzvalodību Eiropā. Kopumā projektā “Pasaules jaunatne debatē” piedalās ap 2300 skolēnu no 150 skolām desmit Centrālās un Austrumeiropas valstīs.

“Pasaules jaunatne debatē – konkurss Centrālās un Austrumeiropas valstīs” ir Gētes institūta, fonda “Atmiņa, atbildība un nākotne” (EVZ), sabiedriskā labuma organizācijas “Hertie-Stiftung” un Vācijas skolu sistēmas ārvalstīs pārvaldes projekts.

Plašāka informācija par projektu “Pasaules jaunatne debatē” pieejama vietnē www.jugend-debattiert.eu un Facebook www.facebook.com/jugenddebattiertinternational

Video no IX Starptautiskā fināla, kas 2015. gadā notika Rīgā, atradīsiet mūsu YouTube kanālā: www.youtube.com/jugenddebattiertinternational

Dalīties: