Latvijas Jauniešu galvaspilsēta

 Tiek izsludināts konkurss "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017"

 

Konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017” (turpmāk – konkurss) mērķis – noteikt vienu pašvaldību vai divu pašvaldību apvienību, kas 2017.gadā uzņemsies pildīt Latvijas Jauniešu galvaspilsētas lomu.

Konkurss tiek organizēts otro gadu ar mērķi popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū un tā nozīmi sabiedrības ar pilsonisko apziņu audzināšanā, tajā skaitā Eiropas Savienības vērtības un iespējas jauniešiem; stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu, turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni; paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju, kas organizē darbu ar jaunatni prestižu un veicināt jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

Pieteikumi konkursam jāiesniedz līdz 2016.gada 31.oktobrim, nosūtot to elektroniski uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Pieteikumam dalībai konkursā jāpievieno arī šim konkursam jauniešu izstrādātu video vizītkarti par pašvaldību (video garums līdz 3 minūtēm, titros iekļaujot informāciju par video autoriem, filmētājiem, montāžu), norādot saiti uz izveidoto video vizītkarti par pašvaldību tīmekļa vietnē www.youtube.com vai www.vimeo.com

JG 2017 vestule

Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2017 statusa ieguvēja noteikšanā tiks ņemts vērā žūrijas vērtējums un sabiedrības balsojuma rezultāti.

Konkursa uzvarētāja paziņošanas pasākums tiek plānots 2016.gada 9. decembrī, Jelgavā. Pasākuma laikā tiks parakstīta arī pašvaldības apņemšanās pildīt Latvijas Jauniešu galvaspilsētas lomu 2017.gadā.

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017” organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Nolikums un tam pievienotie pielikumi pieejami šeit: http://jaunatneslietas.lv/latvijas-jauniesu-galvaspilseta-2016/konkursa-nolikums

 

 

 

logo konkurss LJG

Izglītības zinātnes ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā izsludina konkursu „Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016”, lai noskaidrotu, kura pilsēta nākamajā gadā kļūs par jaunatnes pasākumu centrālo norises vietu.

 

Šāds konkurss tiek rīkots pirmo reizi un tā mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, veicināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu jaunatnes jomā, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu.

 

Uzvarētājs visa gada garumā kļūs par epicentru svarīgākajiem Latvijas jaunatnes pasākumiem.

Latvijas Jauniešu galvaspilsētas statusa ieguvēja noteikšanā tika ņemts vērā žūrijas vērtējums un sabiedrības balsojuma rezultāti.

 banneris-01

2015.gada 5.decembrī svinīgā godināšanas ceremonijā izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile paziņoja, ka pirmās Latvijas Jauniešu galvaspilsētas lomu  Latvijā pildīs Jelgavas pilsēta, kura visu nākamo 2016.gadu būs jaunatnes politikas un jaunatnes pasākumu centrālā norises vieta. 

Foto reportāža

Preses relīze

 Video

 

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016” organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Jaunatnes padomi un jauniešu organizāciju “Avantis”.

 

Dalīties: