"Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016"

12.augustā Izglītības un zinātnes ministrija un Jelgavas pilsētas dome, sadarbībā ar biedrību "Latvijas Jaunatnes padome", Jelgavas 6.vidusskolas teritorijā rīkos Starptautiskās Jaunatnes dienas svinības.

Notikuma galvenais mērķis ir vienot jauniešus no visas Latvijas daudzveidīgās izglītojošās un izklaidējošās aktivitātēs, veicināt sadarbību starp jauniešiem un pievērst plašākas sabiedrības uzmanību jauniešiem aktuāliem jautājumiem, kā arī iepazīstināt ar daudzveidīgo pašvaldību un organizāciju piedāvājumu darbā ar jauniešiem. Pasākuma norises vieta izvēlēta, lai godinātu Pirmo Latvijas Jauniešu galvaspilsētu – Jelgavu!

Starptautiskās Jaunatnes dienas svinības norisināsies no plkst. 15.00 līdz 22.30 un jaunieši no visas Latvijas tiks aicināti iesaistīties Latvijas pašvaldību un nevalstisko organizāciju piedāvātajās aktivitātēs, parādīt savus talantus plašākai publikai un piedalīties orientēšanās pa Jelgavas pilsētu. Paralēli 12.augustā pasākumanorises vietā notiks arī Jelgavas pilsētas BASTA (pagalmu futbolu/ielu futbola turnīra) noslēguma posms.

Lai pasākums spētu vienot visas Latvijas jauniešus, īpašs aicinājums ir visām pašvaldībām, jaunatnes organizācijām un organizācijām, kas strādā ar jauniešiem, uz sadarbību Starptautiskās Jaunatnes dienas - 12.augusts - svinību organizēšanā!

Pieteikšanās pasākumam, aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē līdz 1.augustam.

Pieteikšanās: ejuz.lv/1208

Aktuālā informācija par pasākumu: http://ejuz.lv/notikums

Informāciju sagatavoja:Latvijas Jaunatnes padome

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tel.nr.: +371 29209607

 

 


 

logo konkurss LJG

Izglītības zinātnes ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā izsludina konkursu „Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016”, lai noskaidrotu, kura pilsēta nākamajā gadā kļūs par jaunatnes pasākumu centrālo norises vietu.

 

Šāds konkurss tiek rīkots pirmo reizi un tā mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, veicināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu jaunatnes jomā, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu.

 

Uzvarētājs visa gada garumā kļūs par epicentru svarīgākajiem Latvijas jaunatnes pasākumiem.

Latvijas Jauniešu galvaspilsētas statusa ieguvēja noteikšanā tika ņemts vērā žūrijas vērtējums un sabiedrības balsojuma rezultāti.

 banneris-01

2015.gada 5.decembrī svinīgā godināšanas ceremonijā izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile paziņoja, ka pirmās Latvijas Jauniešu galvaspilsētas lomu  Latvijā pildīs Jelgavas pilsēta, kura visu nākamo 2016.gadu būs jaunatnes politikas un jaunatnes pasākumu centrālā norises vieta. 

Foto reportāža

Preses relīze

 Video

 

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016” organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Jaunatnes padomi un jauniešu organizāciju “Avantis”.

 

Dalīties: